Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

VIDEO/ “Po rikthej në jetë gjyshin”, nipi i Muhammad Ali i pandalshëm, fiton me KO në raundin e parë

Nico Ali Walsh nisi boksin profesionist duke ndjekur rrugëtimin e Muhammad Ali, legjendës së këtij sporti, njëkohësisht gjyshi i tij. 22-vjeçari është djali i Rasheda Ali, vajzës së dytë të Muhammad Ali. Nico debutoi në boks gushtin e vitit të kaluar dhe deri tani numëron pesë fitore.

 

Të gjithë me KO (Knock-Out), duke dhënë sinjale që do të bëhet një boksier i madh në të ardhmen. Fitorja e fundit ishte thjesht spektakolare. Nicos i mjaftoi raundi i parë për të hedhur në tapet amerikanin Alejandro Ibarra në Las Vegas.

 

Suksesin ia dedikon si gjithmonë Rashedës, mamasë së tij, shkrimtare, aktore, sipërmarrëse dhe spikere e njohur. “Këto gjëra ndodhin kur punon shumë. Po rikthej në jetë gjyshin tim, ky është shkaku pse mamaja emocionohet sa herë që thërritet emri im në ring”, deklaroi pas suksesit të fundit.

Nico zgjodhi të zbriste në ring në debutim me pantallonat e shkurtra personale të bardha të gjyshit të tij, që iu dhuruan pas vdekjes së Muhammad Ali në vitin 2016.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...