Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ “Poker” i Freiburgut, kalon pengesën Schalke 04

Freiburg bëri detyrën ndaj Schalke 04 dhe vijon të jetë në garë për një vend në katërshen e parë. 4-0 fituan djemtë e Streich përballë “Bluve Mbretërorë” dhe renditen përkohësisht në vendin e tretë.

Lexo edhe:

Michael Gregoritsch ishte protagonisti kryesor i pjesës së parë me një dygolësh. Lucas Holer shënoi të tretin për vendast edhe falë ndihmës së portierit kundërshtar.

Ndërkohë, Matthias Ginter kompletoi suksesin me “poker” për Freiburgun. Ndeshje për t’u harruar për Schalke 04, që mbetet në zonën e ftohtë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...