Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Polonia reziston 9 minuta, një mbrojtës ndez festën austriake

Zhbllokohet Poloni-Austri, sfidë e vlefshme për grupin D në Euro 2024.

Kombëtarja e drejtuar nga Ralf Rangnick kaloi në avantazh në minutën e nëntë.

Lexo edhe:

Mbrojtësi Gernot Trauner realizoi një gol të bukur me kokë, duke i dhuruar avantazhin Austrisë.

Dhe duke ndezur festën e tifozëve austriakë në shkallët e stadiumit “Olympiastadion” të Berlinit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...