Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Porta bosh, Armando BROJA shpërdoron rast flagrant për gol

VIDEO/ Porta bosh, Armando BROJA shpërdoron rast flagrant për gol
VIDEO/ Porta bosh, Armando BROJA shpërdoron rast flagrant për gol

Armando Broja shpërdoron rastin e vitit në Premier League. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u aktivizuar në minutën e 75-të të ndeshjes Chelsea- Sheffield United, me rezultatin që ishte 2-0 për vendasit, falë golave të Palmer dhe Jackson.

Nëntë minuta më vonë, Palmer shërbeu një pasim fantastik për Brojën, i cili me portën e boshatisur dhe vetëm pak metra larg vijës fatale, goditi keq, duke e dërguar topin jashtë kuadratit.

Lexo edhe:

Një rast flagrant ky i sulmuesit shqiptar, që humb mundësinë për të shënuar dhe për të fituar pikë në duelin me Jackson për një vend titullari në formacionin e Chelsea-t. Gjithsesi londinezët iu dolën të triumfojnë 2-0.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...