Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ Portieri hero, pret penallti dhe shënon gol në minutat shtesë

Pret penallti dhe shënon gol duke evituar humbjen e skuadrës së tij. Gjithçka ndodhi në minutat shtesë, me Anthony Beuve që është shndërruar në personazhin e momentit në Francë.

Portieri 35-vjeçar është pjesë e US Avranches prej vitit 2014, skuadër që garon në divizionin e tretë të futbollit francez.

Avranches u përball në shtëpi me GOAL FC. Skuadra mike kryesonte 0-1, ndërkohë që në minutën e fundit fitoi një penallti.

Lexo edhe:

Shans i artë për të vulosur fitoren, por Beuve pati intuitën të kuptonte “panenkan” e algjerianit Florian Raspentino.

Pritje që mbajti në lojë vendasit teksa më e bukura do të vinte pas pesë minutave. Goditje dënimi për Avranches dhe mundësia e fundit për të barazuar.

Krosim nga e majta dhe finalizim me kokë i portierit Beuve, i cili u kthye në një hero për skuadrën e tij. Me pritjen e penalltisë dhe golin e realizuar në “limitet” e takimit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...