Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Portieri i Dortmundit lë nam! Union Berlin fiton dhe forcon pozitat në krye

Union Berlin vazhdon të fitojë dhe kryesojë kampionatin gjerman të futbollit. Ekipi kryeqytetas triumfoi 2-0 ndaj Borussia Dortmund, duke siguruar një fitore të madhe përballë verdhezinjve. Gjithçka u zgjidh brenda 21 minutave të para.

Janik Haberer ishte heroi i Unionit me dygolëshin e tij. 28-vjeçari shfrytëzoi një gafë të portierit Gregor Kobel në minutën e tetë, ndërkohë që 13 minuta më vonë tundi sërish rrjetën e Dortmundit me një gjuajtje potente nga larg.

 

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për ekipin e zviceranit Urs Fischer, që renditet në vend të parë në Bundesliga me 23 pikë të grumbulluara pas javës së dhjetë, shtatë më shumë se rivalët e sotëm.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....