Connect with us

Hi, what are you looking for?

Fun

VIDEO/ Portieri nuk braktis fushën pas kartonit të kuq, fshihet poshtë një plastmasi

Një episod qesharak vjen nga Meksika, aty ku portieri i Tigres, Nahuel Guzman në sfidën ndaj Club America, u ndëshkua brenda tre minutash me dy kartonë të verdhë duke lënë të tijtë me një lojtar më pak, moment në të cilin skuadra e tij po humbiste 1-0 dhe po luante kohën shtesë prej 30 minutash.

Lexo edhe: 

Rregulli e kërkon që lojtari i cili ndëshkohet me karton të kuq largohet për në dhomat e zhveshjes, por nuk ishte ky rasti i Guzman. Ky i fundit u fsheh pas porte dhe u fut poshtë një plastmasi dhe vijoi ta ndiqte prej aty pjesën e mbetur të ndeshjes.

Ndeshje e cila nuk shkoi në favor të skuadrës së tij që në fund u mposht me shifrat 3-0. Por, ky gjest i portierit Guzman ka bërë xhiron e botës duke u shpërndarë në masë në rrjetet sociale.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...