Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Prag ndeshjes me Olympiacos, tifozët e Panathinaikos “pushtojnë” hotelin e skuadrës me brohorima

Mijëra tifozë të Panathinaikos janë dyndur që të dielën, dje, jashtë hotelit ku po qëndron ekipi i tyre dhe kanë brohoritur për t’i treguar mbështetjen dhe për t’i dhënë zemër përpara sfidës “finale” me Olympiacos, që luhet këtë të hënë në orën 20:00.

Mbështetësit e “tërfilit” donin që me këtë prezencë t’i tregojnë ekipit se janë pranë tyre në vështirësitë që po kalojnë, për shkak të rasteve të shumta me koronavirus që janë shfaqur ditët e fundit në skuadër, dhe se do t’i mbështesim deri në fund në përpjekjen e këtij sezoni për të fituar kampionatin.

Lexo edhe:

Panathinaikos kryeson me 61 pikë, dy më shumë se AEK Athens i vendit të dytë, ndërsa kanë mbetur edhe dy ndeshje për t’u luajtur.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...