Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Presidentit i ikën truri, godet me grusht kryesorin, e plas në tokë

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e lojës.

Faruk Koca zbriti në fushë sapo mbaroi ndeshja (1-1) mes skuadrës që ka në pronësi, Angaragucu, dhe Rizesporit.

Ai i drejtohet trupës së gjyqtarëve dhe godet direkt grusht kryesorin Umut Meler, me këtë të fundit që rrëzohet menjëherë përtokë.

Arsyeja (e pajustifikuar) e këtij agresioni fizik ishte një penallti e dhënë në minutën e 97-të kundër ish-skuadrës së tij, e cila u shndërrua në gol.

Vështirë se ky episod do të kalojë pa në ndëshkim shembullor.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...