Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Prisnin mbështetje në thirrjet kundër Kosovës, tifozët e Serbisë injorohen nga malazezët

Serbia mori fitoren e dytë radhazi në Grupin G i vlefshëm për kualifikueset e Euro 2024 teksa mposhtën në transfertë me shifrat 0-2, Malin e Zi. Në mbështetje të skuadrës ishin edhe një pjesë e mirë e tifozëve serbë të cilët si zakonisht në stadiume nuk harrojnë edhe thirrjet kundër shqiptarëve dhe Kosovës.

Lexo edhe:

VIDEO/ Vendos goli i Swiderskit, Sylvinho debuton me humbje te Shqipëria
Gjasula: Ishim pa fat, jam shumë optimist për të ardhmen

Qershori, muaji i rëndësishëm i kombëtares

VIDEO/ Lojtarët e Perusë përleshen me policinë spanjolle, arrestohet portieri i kombëtares!

Megjithatë, këtë herë duket se dështuan në tentativën e tyre për të bërë zhurmë pasi në një moment gjatë ndeshjes kërkuan ndihmën e tifozëve malazezë për të bërë thirrje kundër Kosovës. Serbët kërkuan bashkëpunimin nga malazezët për të cilësuar Kosovën si Serbi, por nga kampi malazez askush nuk u ndje.

Të gjendur në një situatë të tillë, tifozët serbë nisën me thirrjet kundër Malit të Zi për të nxjerrë zemërimin e shkaktuar prej injorimit të malazezëve.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...