Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Protagonist në fitores me “tris”, Selahi shënon në Kroaci

Lindon Selahi gjeti sot rrugën e rrjetës në kampionatin kroat të futbollit. Mesfushori i kombëtares shqiptare, zhbllokoi takimin Rijeka-Varazdin, që u mbyll me triumfin 3-1 për vendasit.

Ishte minuta e parë shtesë e pjesës së parë kur 24-vjeçari kaloi në avantazh Rijekën. Selahi mori një top nga krahu i djathtë dhe e dërgoi atë në rrjetën kundërshtare falë një goditjeje të menjëhershme.

LEXO EDHE:

Ky ishte goli i dytë sezonal në HNL për Selahin, i cili numëron edhe po kaq asiste. Për Varazdin luajtën edhe Jorgo Pëllumbi dhe Agon Elezi, të cilët u futën në fushë si zëvendësues.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...