Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ PSG bën hap fals, ngec përballë Reims

PSG vuan në javën e 10-të të Ligue 1, në transfertën e “Auguste Delaune” përballë Reims, me sfidën që u mbyll në barazim 0-0.

Pak orë më parë, parizienët kishin mësuar hapin fals të Marseille, por as kjo nuk i ndihmoi kampionët e Francës.

Vendasit kishin kontrollin e pjesës së parë sa i përket rasteve të krijuara, pasi Reims provoi portën e Donnarumma-s në 11 raste, por pa gjetur saktësisht kuadratin, ashtu si PSG në 4 rastet e krijuara.

Si për të shtuar problemet në kampin e parizienëve dhe për ta bërë akoma edhe më të vështirë mbrëmjen mendoi Sergio Ramos, i cili u ndëshkua me kartonin e kuq në minutën e 41-të. Në inferioritet numerik, PSG nuk gjeti forcën e duhur për të marrë maksimumin dhe duke u ndalur për herë të dytë në këtë sezon, ndërsa nuk përfitoi as nga hapi fals i marsejezëve, që javën e ardhshme do të jëtë kundërshtari i radhës.

Në krahun tjetër, Reims u rikthye te rezultati pozitiv përballë parizienëve pas pesë humbjeve radhazi, ose thënë ndryshe nga 25 shtatori i vitit 2019.

Pas këtij barazimi, PSG qëndron në vendin e parë me 26 pikë, tre më shumë se Marseille, ndërsa Reims shkon në koutën e 8 pikëve në vendin e 14.

Reims-PSG (0-0)

Ligue 1 Java 10 

 

Sergio Ramos lë skuadrën e PSG-së në inferioritet numerik, mori karton të kuq pas protestave ndaj arbitrit në minutën e 42’.

Super Arbër Zeneli, mesfushori i kombëtares kosovare “tmerron” PSG-në në minutën e 52′.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....