Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

VIDEO/ PSG i jep fund garës për titullin, Mbappe në histori

PSG “shkatërroi” 0-3 Marseille në Ligue 1, ndërsa Milani arriti një fitore të madhe përballë Atalantës në Serie A. Klasikja franceze u transmetua në SuperSport 2 dhe dhuroi emocione të forta.

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, por PSG goditi në momentin e duhur. Leo Messi dhuroi asist për Kylian Mbappe dhe ky i fundit kaloi skuadrën në avantazh (25’).

Lexo edhe:

Katër minuta më vonë erdhi edhe goli i dytë. Mbappe i ktheu reston argjentinasit, i cili dyfishoi për PSG-në. Goli i tretë ishte thjesht fantastik.

Messi dhuroi një super asist për Mbappe. Ky i fundit tundi rrjetën me një goditje të menjëhershme. Me fitoren e sotme, PSG e dërgoi në tetë pikë diferencën me Marseille.

Mbappe barazoi Edinson Cavanin si goleadorin më të mirë të historisë së klubit me 200 gola. Ylli francez e arriti këtë shifër për 246 ndeshje, ndryshe nga “El Matador” të cilit iu deshën 301 ndeshje.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....