Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

VIDEO/ PSG nuk fal në shtëpi, Messi i dhuron suksesin përballë Toulouse

PSG

Edhe pse me një listë të gjatë mungesash ku binin në sy ato të Mbappe e Neymar, PSG nuk gaboi në shtëpi teksa fitoi me shifrat 2-1 ndaj Toulouse. Në fakt, skuadra e drejtuar nga Christophe Galtier ia vështirësoi detyrën vetes teksa u ndëshkua në minutën e 20-të nga ana e Van De Boomen.

Megjithatë, reagimi erdhi brenda pjesës së parë me anë të Achraf Hakimit që realizoi një gol mjaft të bukur nga një aksion individual. Në fraksionin e dytë, kryeqytetasit këmbëngulën për të shënuar edhe golin e avantazhit të cilin e gjetën falë një goditje në hyrje të zonës nga Lionel Messi në minutën e 58-të.

Argjentinasi kalibroi të majtën duke e dërguar topin në një kënd ku portieri Dupe e kishte të pamundur për të mbërritur.

Deri në fund, rezultati nuk ndryshoi me PSG që regjistroi suksesin e dytë radhazi në kampionat dhe udhëheq e qetë Ligue 1 me 54 pikë. Nga ana tjetër, Toulouse rikthehet te disfata pas dy fitoreve radhazi dhe mbetet në vendin e 12-të me 29 pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...