Connect with us

Hi, what are you looking for?

Copa America 2024

VIDEO/ Pulisic protagonist në triumfin e SHBA-ve në “Copa Amerika”, Uruguai fiton bindshëm ndaj Panamasë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e nisën me triumf rrugëtimin në “Copa America”, ndërsa bindën me rezultatin 2-0 ndaj Bolivisë.

Ndeshja e luajtur në “AT&T Stadium” u zhbllokua që në minutën e 3’, me Pulisic që gjeti rrugën drejt rrjetës pas asistit të dhuruar nga Weah.

Lexo edhe:

Goli i dytë i këtij takimi erdhi në minutën e 43’ me sulmuesin e Milan-it që ishte sërish protagonist, por këtë herë duke asistuar për Balogun.

Në fraksionin e dytë SHBA-të patën sërish raste, megjithatë takimi u mbyll me rezultatin 2-0.

Pas këtij raundi SHBA-të renditen në vend të dytë, teksa Bolivia në vend të fundit me zero pikë.

Ndeshja tjetër e Grupit C u mbyll me fitoren 3-1 të Uruguait ndaj Panamasë.

Golat për Uruguain u shënuan nga Araujo në minutën e 16’, Nunez në të 85’ dhe Vina në minutën e 90+1’, ndërsa për Panamanë rrugën drejt rrjetës e gjeti vetëm Murillo në minutën e 90+5’.

Pas këtij raundi Uruguai kryeson Grupin C me 3 pikë, teksa Panamaja renditet në vend të tretë me zero pikë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....