Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ “Pyetje m..i!”, Kroos nervozohet me median gjermane dhe braktis intervistën

Real Madrid fitoi Champions Leaguen, në finalen ndaj Liverpool, me rezultatin 1-0 në Paris në Stade de France, falë golit të Vinicius Jr. Në pjesën e parë të saj ndeshja u dominua nga “The Reds” dhe vetëm pas minutën se 59’ Reali filloi të merrte situatën në kontroll.

Pas kësaj finaleje Toni Kroos është përballur me një moment aspak të këndshëm në intervistat e dhëna pas ndeshjes. 32-vjeçari u pyet nga “German TV” nëse ishte i habitur që ndeshja u dominua nga Liverpool.

“Kishe 90 minuta kohë dhe më vjen me pyetje mu*i. Pyetje negative, që e tregojnë qartë se je gjerman.”-i tha Kroos gazetarit dhe më pas u largua i acaruar nga intervista.

Kështu Real Madrid fiton trofeun e 14-të të Champions League, më shumë se çdo klub tjetër.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...