Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ “Ra stadiumi në tokë”, Shkëmbi zbulon në “Elite” sekretin e golave të bukur të Aliajt

Në vitin 2004, Shqipëria regjistroi një nga fitoret më të bukura dhe domethënëse të historisë së saj teksa mposhti në impiantin “Qemal Stafa” me rezultatin 2-1, Greqinë Kampione të Europës në atë kohë.

Lexo edhe: 

Një nga golat e sfidës u shënua nga Ardian Aliaj që lëshoi një predhë nga një distancë e konsiderueshme në goditje dënimi duke bërë që të shpërthente në festë tifozeria kuqezi. Një gol që mbahet mend edhe sot e kësaj dite, teksa në emisionin “Elite” në SuperSport, Bledi Shkëmbi thekson se Aliajn në atë periudhë e ka ndihmuar edhe topi i markës “Tramondi”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...