Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Rama: Titulli i tretë për mua, shpresoj që ky sukses t’u hapë rrugë fitoreve të tjera

Pas triumfit 2-0 ndaj Teutës, që i dha titullin kampion në Kategorinë Superiore, Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama, u shpreh i lumtur për trofeun e dytë me ekipin e futbollit të “Demave”.

Në një prononcim për gazetarin Renaldo Sinani në “SuperSport”, Rama theksoi se ky është trofeu i tij i tretë, pasi numëron edhe një në basketboll.

Lexo edhe:

Drejtori i Partizanit u shpreh se suksesi është i trajnerit Giovanni Colella dhe I të gjithë skuadrës, ndërsa shtoi se shpreson që ky titull t’u hapë rrugën sukseseve të tjera.

“Gati gjashtë vjet me Partizanin, titulli i dytë. Besoj me karrierën time sportive, një titull në basketboll dhe dy në futboll për një kohë relativisht të shkurtër janë një sukses, të cilin ia dedikoj familjes së Partizanit sepse me të vërtetë këtë vit pritej të kishte një hap cilësor me ndërtimin e kompleksit. Kështu që shpresoj se do të jetë një titull që do të na hapë rrugën edhe për triumfe të tjera. Unë nuk e di cili trajner tjetër i huaj ka fituar titullin. Colella është një trajner i huaj që vjen në Shqipëri dhe ka fituar titullin që në vitin e tij të parë. Jemi shumë të gëzuar për këtë aspekt dhe që padiskutim ishte një sukses, por nuk është vetëm suksesi i tij, është suksesi i të gjithë ekipit dhe i këtyre çunave që me punën e tyre dhe me karakterin e tyre arritën që të shpalleshin kampionë.”-deklaroi Olsi Rama.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...