Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Ramos “i dhuron” fitoren ndaj Sevillas, Barcelona merr kreun e La Liga

Barcelona-Sevilla çelën javën e tetë të La Liga, me “katalanasit” që fituan me rezultatin 1-0 falë Sergio Ramos në “Estadio Olimpico”.

Kjo sfidë ishte shumë e luftuar, me të dyja skuadrat që tentuan që të gjenin golin, por pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura.

Lexo edhe:

Fraksioni i dytë po ashtu solli një sërë rastesh, megjithatë ky takim u vendos nga Sergio Ramos, me ish-kapitenin e Real Madrid që bëri autogol në minutën e 76’ dhe i dhuroi fitoren ekipit të Xavit.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 1-0, me Barcelonën që rikthehet në krye të renditjes me 20 pikë, teksa Sevilla renditet në vend të 12-të me shtatë pikë.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...