Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Rashford zhbllokon gjysmëfinalen, barazon rekordin e Tevez

Zhbllokohet gjysmëfinalja e parë e EFL Cup mes Nottingham Forest dhe Manchester United, që po transmetohet në SuperSport 2.

Marcus Rashford mori një top nga Casemiro në mesin e fushës, avancoi drejt portës kundërshtare, dribloi dy kundërshtarë dhe dërgoi topin në rrjetë.

Avantazh tepër i rëndësishëm për skuadrën e Ten Hag, ndërkohë që sulmuesi i kombëtares angleze barazon rekordin 14-vjeçar të Carlo Tevez.

25-vjeçari gjeti golin e gjashtë ne turneun e EFL Cup, duke barazuar për momentin rekordin e vendosur nga argjentinasi në sezonin 2008/2009.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...