Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Rashica gjen golin para grumbullimit me Kosovën, i shënon skuadrës së Çekiçit

Milot Rashica gjeti rrugën e rrjetës në ndeshjen që Galatasaray po luan në Superligën turke ndaj Konyaspor, skuadrës së Endri Çekiçit. Sulmuesi i Kosovës shënoi në minutën e 31-të teksa me anë të një lëvizje të bukur në zonë, doli i vetëm përballë portierit kundërshtar dhe aty nuk gaboi.

Për 26-vjeçarin ishte goli i dytë në 17 paraqitje me gjigantët turq me Rashicën që po kalon një formë të mirë teksa edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit regjistroi një asist në sfidën ndaj Kasimpasa.

Lexo edhe:

Tashmë, te Kosova shpresojnë që Rashica të reflektojë formën edhe te përfaqësuesja Dardane teksa skuadra e drejtuar nga Allain Giresse luan dy ndeshje zyrtare për kualifikueset e Euro 2024 ndaj Izraelit në transfertë dhe më pas ndaj Andorrës në shtëpi, në stadiumin Fadil Vokrri.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...