Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Rashica i pandalshëm, gjen sërish rrugën drejt rrjetës

Milot Rashica e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2024.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, ka gjetur sërish rrugën drejt rrjetës me Besiktasin.

Lexo edhe:

Ndërsa sfida ndaj Karagumruk ishte me rezultatin 1-0, në minutën e 65’ Rashica gjeti rrugën drejt rrjetës dhe dyfishoi avantazhin e Besiktasit, me ndeshjen që në fund u mbyll me rezultatin 3-0.

Ky është goli i dytë për Rashicën në nisje të 2024-ës, ndërsa shënoi edhe ndaj Rizerspor-it në fitoren 0-4, më vetëm katër ditë më pas, me 9 janar.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...