FA Cup

VIDEO/ Rashica kualifikon Norwich, triumfe me përmbysje për Liverpool dhe Tottenham

Liverpool, Tottenham, West Ham dhe Wolves vazhdojnë rrugëtimin e tyre në FA Cup, teksa Milot Rashica gjen golin e parë me Norwich. “Kanarinat” fituan 0-1 në fushën e Charlton falë golit të sulmuesit dardan në minutën e 79-të.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Rashica mori një asist nga Pukki, dhe nuk e pati të vështirë të dërgojë topin në rrjetë, duke i dhuruar Norwich fitoren dhe kalimin në raundin e 1/16-ve të këtij kompeticioni.

https://twitter.com/i/status/1480203821536133124

Liverpool triumfoi 4-1 me përmbysje ndaj Shrewsbury. Jurgen Klopp u rikthye në stol pasi kaloi koronavirusin. Trajneri gjerman bëri “rotacion”, miqtë kaluan të parët në avantazh, por golat e Gordon, Fabinho (penallti) 2x dhe Firminho i dhuruan suksesin “The Reds”.

Përmbysje edhe në përballjen Tottenham-Morecambe. Anthony O’Connor kaloi ekipin udhëtues në avantazh në minutën e 33-të, por vendasit përmbysën gjithçka në fraksionin e dytë të sfidës, duke triumfuar 3-1.

Antonio Conte hodhi në fushë “peshat e rënda” dhe Spurs siguruan kualifikimin në raundin tjetër të FA Cup falë tre realizimeve në çerekorëshin e fundit me anë të Wings, Lucas Moura dhe Harry Kane.

West Ham iu fal golave të argjentinasit Lanzini në pjesën e parë dhe Bowyen në të dytën për të thyer 2-0 Leeds United, ndërsa Wolves, një nga ekipet më në formë në ishull, fitoi 3-0 kundër Sheffield United.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency