Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Real Madrid tregon të gjithë procesin, ja si u përgatit maska e Rudiger

Të martën e kaluar në Poloni, në ndeshjen kundër Shakhtarit, Rudiger shënoi me siguri golin më të dhimbshëm të karrierës së tij, sepse duke e bërë këtë, ai u përplas kokë më kokë me portierin ukrainas Trubin dhe pësoi një të çarë, së cilës iu deshën 20 qepje.

Që nga ajo moment, gjermani u mbrojt me fasha, ndërsa priste të merrte një maskë të personalizuar që tashmë Real Madridit e kanë treguar në rrjetet sociale se si është bërë.

Siç shpjegohet nga Victor Alfaro, pediatër dhe specialist i biomekanikës në Real Madrid, maska ​​është krijuar nga fibra karboni, shumë rezistente dhe e lehtë, në mënyrë që futbollisti të mbrojë zonën e prekur dhe të ketë vizionin më të mirë të mundshëm.

Në këtë mënyrë, gjermani mund të jetë i disponueshëm për Carlo Ancelottin për “El Clasico”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...