Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

VIDEO/ Realizon në barazimin e Augsburg, Berisha gjen golin e nëntë në Bundesliga

Mërgim Berisha është duke kaluar një formë shumë të mirë, ndërsa këtë të shtunë ka shkuar në kuotën e nëntë golave dhe katër asist në Bundesliga.

Lojtari me origjinë kosovare kaloi te klubi gjerman në verën e 2022-shit në formë huazimi nga Fenerbahce, megjithatë duket se aty ka gjetur veten.

Lexo edhe: 

Sulmuesi 24-vjeçar gjeti rrugën drejt rrjetës këtë të shtunë, në sfidën Wolfsburg-Augsburg, në minutën e 32’, duke u dhuruar golin e dytë dhe të barazimit miqve.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...