Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Roma rikthehet te triumfi, Lecce numëron ndeshjen e tetë pa fitore në Serie A

Roma përmbys Leccen në “Olimpico” dhe rikthehet te triumfi në Serie A, teksa skuadra e D’Aversa-s numëron ndeshjen e tetë pa fitore në kampionat.

Ekipi i Mourinhos pati mundësinë për të marrë avantazhin në minutën e 5’, por Lukaku nuk ia doli të shënonte nga pika e bardhë e penalltisë, pasi u ndal nga Falcone.

Lexo edhe: 

Sfida vazhdoi me barazim pa gola deri në minutën e 72’, kur pas një kundërsulmi i asistuar nga Banda, Almqvist gjen rrugën drejt rrjetës dhe kalon Leccen në avantazh.

Megjithatë në minutën e 90+1’ Roma gjeti barazimin me Azmoun dhe vetëm tre minuta më pas Lukaku rimëkëmbi gabimin e minutës së pestë dhe përmbysi rezultatin, duke rikthyer Romën te triumfi.

2-1 dhe Roma ngjitet në vend të tetë me 17 pikë, teksa Lecce qëndron në vend të 11-të me 13 pikë pas javës së 11-të të Serie A.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...