Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ronaldo gjen golin e parë “arab”, e nderon një penallti në shtesë

Ronaldo gjen golin e parë "arab"
Ronaldo gjen golin e parë "arab"

Ronaldo gjen golin e parë “arab”. I transferuar me bujë në fund të muajit dhjetor, ylli portugez shënoi vetëm në fundin e ndeshjes së tij të tretë me fanellën e Al Nassr.

Viktima e portugezit ishte Al Fateh, teksa në minutat shtesë Al Nassr fitoi një penallti, të cilën Ronaldo e ekzekutoi qetësisht, duke shënuar golin e barazimit 2-2, që ishte edhe rezultati final i sfidës.

Iu deshën plot tri ndeshje si titullar dhe një penallti e fituar, që Ronaldo të shënojë golin e parë, megjithatë në Arabinë Saudite presin shumë më tepër prej portugezit.

CR7 vendosi një rekord me transferimin te Al Nassr, pasi nënshkroi për dy sezone e gjysmë dhe një pagë totale prej 500 milionë eurosh, ose 200 milionë eurosh në sezon.

Vlen të theksohet se të gjithë ndeshjet e Ronaldos me Al Nassr deri në fund të sezonit, do të mund t’i ndiqni live në ekranin e SuperSport.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...