Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Ronaldo humb toruan, pështyn shokun e skuadrës

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo nuk e ka pritur aspak mirë barazimin 1-1 ndaj Southampton të sulmuesit shqiptar, Armando Broja.

Pas përfundimit të ndeshjes së raundit të 25 të Premier League, portugezi është filmuar nga kamerat duke bërë një gjest shumë të shëmtuar dhe që tregonte se e kishte humbur fare toruan.

Në momentin që po largoheshin nga fusha e lojës, Ronaldo është parë duke pështyrë shokun e skuadrës, suedezin Anthony Elanga.

Elanga nuk ka reaguar, duke e injoruar këtë veprim të pahijshëm të portugezi, megjithatë ajo gjë ka shkaktuar një empati të madhe ndaj Ronaldos për ata që e kanë parë.

Manchester United u ndal këtë të shtunë nga Southampton, duke u renditur kështu në vend të 5 të Premier League me 40 pikë.

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...