Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Ronaldo “snajper” nga rreth 30 metra, Al Nassr fiton me përmbysje

Cristiano Ronaldo shënon golin e nëntë në Ligën Profesionale të Arabisë Saudite në fitoren me përmbysje të Al Nassr 2-1 përballë Abhas.

“Ylli” portugez realizoi nga goditja e lirë nga një distancë e largët, duke barazuar shifrat në 1-1 në minutën e 78-të, teksa më herët për miqtë kishte realizuar Adam që në minutën e 26-të.

Golin e fitores për Al Nassr e realizoi Talicsa nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 86-të.

Al Nassr me këtë sukses mbetet vetëm një pikë më pak se skuadra kryesuese Al-Ittihad.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...