Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Roshi e mbyll ndeshjen përpara shokëve, ndëshkohet me të kuq

Karton i kuq për Odise Roshin. Anësori i djathtë e mbylli më herët se shokët e skuadrës ndeshjen Bodrumspor-Sakarayaspor (0-0).

32-vjeçari fierak, autor i 70 ndeshjeve dhe 5 golave me kombëtaren kuqezi, e la skuadrën udhëtuese me dhjetë lojtarë në minutën e 79’.

Lexo edhe:

Roshi u ndëshkua me karton të verdhë në një dyluftim ndaj lojtarit kundërshtar. Ndërkohë që 18 minuta kishte marrë kartonin e parë të verdhë.

Dy të verdhat sollën kartonin e kuq për Roshin, i cili këtë sezon numëron 4 gola dhe 2 asiste në divizionin e dytë të futbollit turk.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...