Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Roshi gjen golin në Turqi, futbollisti i kombëtares ndëshkon kryesuesit

Futbollisti i kombëtares, Odise Roshi ka gjetur golin e parë në Turqi teksa shënoi në sfidën që skuadra e tij Boluspor, po luan në transfertë ndaj Ankaragucu. Fieraku përfitoi nga një përgjumje e ekipit kundërshtar dhe në minutën e 13-të me një goditje brenda zonës mposhti portierin kundërshtar.

Ky ishte goli i parë për Roshin me fanellën e Bolusporit në Ligën e Parë turke, ndërsa në të kaluarën ka dhuruar edhe dy asistime. Një prej të cilëve u regjistrua në ndeshjen e kaluar të Boluspor dhe ishte pikërisht për Bekim Balajn.

Shkodrani edhe në ndeshjen ndaj Ankaragucu e ka nisur titullar, ndërsa po ashtu nga minuta e parë për Boluspor është edhe portieri, Gentian Selmani ndërkohë që në stol është ulur Dejvi Bregu. Aktualisht, goli i Roshit është barazuar nga Ankaragucu që është skuadra kryesuese e Ligës së Parë turke, ndërsa Boluspor për momentin mban vendin e 14-të.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...