Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Rrahmani gjen rrjetën dhe vulos fitoren e Napolit ndaj Atalanta-s

Napoli vijon ecurinë pozitive në kampionat, ndërsa këtë të shtunë ka triumfuar me rezultatin 2-0 ndaj Atalantës, ku duhet theksuar se në minutën e 44′ miqtë humbën mbrojtësin shqiptar Berat Gjimshiti, pasi pati një problem muskulor.

Një ndër emrat më vendimtar në këtë përballje ishte kapiteni i Kosovës, mbrojtësi Amir Rrahmani.

Lexo edhe:

Ndërsa Napoli vijonte të kishte avantazhin minimal 1-0 ndaj Atalantës, me golin e parë të realizuar nga Kvaratskhelia, Rrahmani i dhuroi golin e qetësisë dhe vulosi këtë sfidë, duke realizuar me kokë në minutën e 77’, me dardanin,  që duket se ashtu si edhe skuadra e tij, po bën një sezon perfekt.

Pas raundit të 26-të të Seria A Napoli kryeson me 68 pikë,, 18 më shumë se Inter i vendit të dytë, ndërsa Atalanta renditet në vend të gjashtë me 42 pikë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...