Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Rrahmani nuk mjafton, Barcelona eliminon Napolin

Barcelona kualifikohet për në fazën çerekfinale të Champions League me katalanasit që mposhtën në shtëpi Napolin me shifrat 3-1 ndërsa sfida e parë në Itali ishte mbyllur me rezultatin 1-1.

Katalanasit e nisën ndeshjen me shumë vrull duke realizuar dy herë brenda dy minutave (15 dhe 17).

Në minutën e 30, Napoli shkurtoi diferencat me anë të Amir Rrahmanit. Mbrojtësi gjeti golin e parë në Champions League pas një asisti të Politanos.

Në fraksionin e dytë, Napoli nuk ia doli të barazonte ndërsa nga ana tjetër, Barcelona gjeti edhe të tretin me anë të Lewandowskit.

Kështu, skuadra e Xavi Hernandez kalon për në fazën tjetër dhe pret të mësojë kundërshtarin pas shortit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...