Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Rrëzimi pa ndjenja i Vaessen, portieri u shpëtua me defibrilator, ndërpritet përfundimisht ndeshja

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen.

Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’ pas përplasjes me sulmuesin e Ajax Brian Brobbey.

Lexo edhe:

Pas rënies pa ndjenja të Vaessen shokët e skuadrës vrapuan për t’i dhënë ndihmën e parë dhe e menjëhershme ishte edhe ndërhyrja e stafit mjekësor, që i shpëtuan jetën 28-vjeçarit, ndërsa nga mediet holandeze bëhet me dije e është përdorur edhe një defibrilator.

Vaessen u nxor me barelë nga fusha e lojës, ndërsa arbitri thirri edhe lojtarët e tjerë në dhomat e zhveshjes.

Pak minuta pas këtij episodi dy skuadrat dolën në fushë për të përshëndetur tifozët, me sfidën që nuk vazhdoi më.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....