Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Ruleta e penalltive nderon Realin, Ancelotti hakmerret ndaj Guardiolës

Reali i Madridit triumfon 4-3 në ruletën e penalltive përballë Manchester City-t dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Championsit, ku e pret Bayerni i Mynihut.

Lojën e nervave për më shumë se 120 minuta lojë e fituan “Los Blancos” të cilët shënuan të parët me Rodrygon dhe ditën të rezistonin edhe pas golit të barazimit të City-t të shënuar nga De Bruyne.

Në lotarinë e 11-metërshave gaboi fillimisht një legjendë si Modric, por City nuk e shfrytëzoi epërsinë psikologjike pas serisë së parë, pasi dështuan njëri pas tjetrin dy lojtarë me shumë përvojë si Bernardo Silva dhe Kovacic.

Në fund festa për rekordmenët e Championsit, që në gjysmëfinale do të përballen me një tjetër emër të madh (Bayernin e Mynihut).

Lexo edhe:

Penalltitë:      3-4

Manchester City                   Real Madridit

Alvarez   +                              Modric           –

Silva –                                      Bellingham    +

Kovacic   –                               L. Vasquez     +

Foden     +                              Nacho             +

Ederson +                              Ruduger         +

                                Manchester City – Real Madrid   1-1

                               (Shënues: De Bruyne 76’/ Rodrygo 12’)

76′- Pas shumë përpjekjesh me me një qetësi të jashtëzakonshme, Manchester City barazon rezultatin me De Bruyne, 1-1.

19- Haaland godet me kokë travsresën.

12′ – Pas minutave të qeta të fillimit të takimit, zhbllokohet rezultati në “Etihad”. Vinius Junior asiston me zgjuarsi Rodrygon, që në tentativën e dytë mposht portierin Ederson, 0-1.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...