Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ Sadiku në formë fantastike, ndëshkon edhe ekipin kryesues

Armando Sadiku është rikthyer në formën e tij më të mirë, teksa sot shënoi sërish për Las Palmas, që e mbylli në avantazh 1-2 pjesën e parë në transfertën kundër Eibarit kryesues.

Vendasit kaluan në avantazh në minutën e katërt, por sulmuesi 30-vjeçari riktheu baraspeshën në mesin e pjesës së parë. Sadiku mori një asist nga Jonathan Viera dhe dërgoi topin në rrjetë me një kthesë të menjëhershme.

Goli i katërt në La Liga 2 për ish-sulmuesin e kombëtares shqiptare, i cili i ka shënuar të katër golat në pesë ndeshjet e fundit, duke qenë një nga lojtarët më të dalluar të ekipit të tij.

Las Palmas, që kaloi në avantazh në minutën e fundit të fraksionit të parë me penalltinë e Jesse, ka fituar katër ndeshjet e fundit dhe po lufton fort për një biletë për në fazën “play-off”. Fitorja e sotme do të ishte e pesta radhazi dhe so të konfirmonte ekipin iberik në vend të gjashtë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...