Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Sadiku protagonist në Indi me dygolësh, hero për Mohun Bagan

Armando Sadiku u bë protagonist në përballjen e javës së nëntë në kampionatin indian, teksa shënoi dy gola në barazimin 2-2 të skuadrës së tij Mohun Bagan ndaj Odisha. Sulmuesi nga Elbasani arriti që të devijojë saktë një harkim që I erdhi nga e djathta, duke ngushtuar diferencën e golave në minutën e 58-të, ndërkohë që në kohën shtesë shmangu humbjen e ekipit të tij, duke realizuar sërish.

Lexo edhe:

Formë e shkëlqyer e e sulmuesit 32-vjeçari, i cili u transferua në verë në kampionatin Indian, ku është përshtatur mirë dhe luan rregullisht. Sadiku u grumbullua në muajin qershor nga trajneri Sylvinho, ku u aktivizua për pak minuta në ndeshjen me Ishujt Faroe në transfertë.

Sulmuesit kuqezi po kalojnë një formë shumë të mirë, ku pjesa më e madhe e tyre shënojnë rregullisht në skuadrat respektive. Sadiku do të kërkojë që të rrisë rendimentin e tij, në mënyrë që të jetë një alternativë edhe për teknikun brazilian të Shqipërisë, për të shkuar në finalet e Europianit që do të luhen në Gjermani vitin e ardhshëm.

Për tu kujtuar se Sadiku është autori i golit të parë dhe të vetëm të Shqipërisë në finalet e Kampionatit Europian, teksa shënoi ndaj Rumanisë në Euro2016.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...