Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Sadiku vjen nga stoli dhe gjen rrugën e rrjetës, ndëshkon ish-skuadrën

Armando Sadiku është rikthyer te goli në La Liga 2 teksa gjeti rrugën e rrjetës me skuadrën e Cartagenës në sfidën ndaj Levante. Sulmuesi shqiptar realizoi në minutat shtesë të pjesës së parë ndërsa vlen të theksohet se 31-vjeçari erdhi nga stoli teksa u aktivizua në minutën e 22-të teksa në këtë formë, elbasanasi ndëshkon ish-skuadrën e tij duke qenë se me Levanten është aktivizuar në vitet 2018-2020.

Në ndeshjet e fundit, 31-vjeçari është shndërruar në një lojtar të rëndësishëm për Cartagenën duke marrë gjithnjë e më shumë minuta. Tek, Cartagena, Sadiku u transferua këtë verë nga skuadra e Las Palmas.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...