Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

VIDEO/ Sahiti dhe Hajduku nuk ndalen, Selahi i shënon Dinamos

Lindon Selahi shënon në Kroaci, ndërkohë që Emir Sahiti regjistroi asistin e radhës. Rijeka e mbylli në barazim 2-2 përballjen me Dinamon e Zagrebit.

Golin e parë për vendasit e realizoi me kokë Lindon Selahi në minutën e 53’, duke barazuar përkohësisht rezultatin 1-1.

Lexo edhe: 

Ky ishte goli i dytë sezonal në HNL për mesfushorin 24-vjeçar, i cili numëron 4 paraqitje me kombëtaren e Shqipërisë.

Emir Sahiti, sulmuesi i djathtë dardan i Hajdukut të Splitit, dhuroi asistin e golit të tretë në suksesin 3-1 kundër Varazdinit.

 

24-vjeçari dha një pasim të saktë për Filip Krovinovic, i cili shënoi golin e tretë për kryesuesit e Hajdukut. Skuadër që po tenton rikthimin te titulli kampion pas 19 vitesh.

Sahiti ndodhet në formë të shkëlqyer sportive, teksa sot gjeti asistin e dytë radhazi në kampionatin kroat të futbollit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...