Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Samba braziliane, Arsenali feston dy herë për pesë minuta

Arsenali në avantazh të dyfishtë përballë Fulham, sfidë që po transmetohet në SuperSport 2. Kryesuesit e Premier League, po luajnë në një transfertë të komplikuar, por ia kanë dalë të kalojnë në avantazh të dyfishtë.

Minuta e 21’, krosim i Trossard nga goditja e këndit dhe finalizim me kokë i mbrojtësit Gabriel. Ky ishte goli i tretë sezonal në kampionatin anglez për brazilianin.

LEXO EDHE:

Goli i dytë erdhi në minutën e 27’. Gabriel Martinelli shfrytëzoi një krosim nga e majta e Trossard dhe me kokë dërgoi topin në rrjetë, duke gjetur golin numër 12 në Premier.

21-vjeçari brazilian është golashënuesi më i mirë i Arsenalit në kampionat. Ndërkohë, fitorja e sotme i rikthen londinezët në 5 pikë mbi Manchester City.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...