Featured

VIDEO/ Sarri “bën faull” ndaj sulmuesit të Udineses, gjithçka mbyllet me një përqafim

Një gol i Ciro Immobiles në minutën e 106 i dha fitoren minimale 1-0 Lazios ndaj Udineses dhe njëkohësisht kalimin për në fazën tjetër të Kupës së Italisë, ku bardhekaltrit do të përballen me Milanin.

Megjithatë dy minuta para golit, në “Olimpico” u regjistrua një episod mjaft interesant, që pati për protagonistë sulmuesin e Udineses, Pussetto dhe trajnerin e Lazios, Maurizio Sarri.

Teksa po bënte një sprint pranë vijës anësore, sulmuesi i bardhezinjve u përplas me trajnerin Sarri, që ishte në zonën e tij para pankinës dhe të dy përfunduan të shtrirë në tokë.

Gjithçka u mbyll me një përqafim mes të dyve, me Sarrin që gjeti të padëmtuara edhe syzet, që i fluturuan nga koka në momentin e përplasjes, ndërsa 5 minuta më vonë, sulmuesi u zëvendësua dhe Lazios i buzëqeshi fati, duke shënuar golin e kualifikimit.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency