Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO: Milani vetëm një pikë dhe “i sakatuar” ndaj Newcastle, “ok” Leipzigu

Milani nuk ia del të mposhtë Newcastle në “San Siro” (1-1). Në sfidën e parë të fazës së grupeve të Champions League. Duket se presioni i humbjes së thellë përballë Interit në derbi kishte lënë pasojë te kuqezinjtë, që pavarësisht dominimit me raste, nuk ia dolën të mposhtnin portierin Pope.

Si të mos mjaftonte fakti që nuk u arrit fitorja, “Djalli” doli “i sakatuar” nga kjo sfidë, pasi lanë fushën të dëmtuar Loftus Cheek dhe portieri Maingan .Për të dy lojtarë bëhet fjalë për probleme muskulare, që do të thotë se mungesa e tyre mund të jetë e gjatë.

Sfida tjetër mes Young Boys dhe Leipzigut përfundoi me fitoren 1-3 të skuadrës gjermane. E zhbllokoi rezultatin që në minutën e tretë Simakan, por vendësit barazuan me Elian. Në pjesën e dytë fitorja e “Demave të Kuq” erdhi nga këmbët e Schlager-it dhe Seskos.

 

Milan – Newcastle 0-0

Young Boys – RB Leipzig 1-3 (Elia 33’/ Simakan 3′, Schlager 74′, Sesko 90-2′))

0-1

1-1

1-2

1-3

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...