Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Seferi në super formë, realizon në fitoren 2-1 të Bani Yas ndaj Al Wahda

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Taulant Seferi ka gjetur rrugën drejt rrjetës këtë të premte.

Seferi realizoi golin e barazimit në fitoren 2-1 të ekipit të Bani Yas ndaj Al Wahda, në kampionatin e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Ndërsa rezultati ishte 0-1, në minutën e 84’ Seferi mori përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe ia doli më së miri duke barazuar për vendasit, ndërsa shoku i skuadrës së tij, Niakate përmbysi rezultatin në minutën e 90+9’.

Lexo edhe:

Pas kësaj fitoreje Bani Yas renditet në vend të pestë me shtatë pikë, teksa Al Wahda renditet në vend të nëntë me gjashtë pikë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....