Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Seferi protagonist absolut i Vorskla, dy gola në fitoren e ukrainasve

Taulant Seferi vijon me ecurinë pozitive, ndërsa ka gjetur dy herë rrugën drejt rrjetës në fitoren 3-2 të Vorskla Poltava ndaj Metalist Kharkiv.

Vorskla Poltava dhe Metalist Kharkiv u ndeshën për llogari të raundit të e 22-të në Premier Leaguen e Ukrainës,

Seferi gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 26’, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë.

Më pas në minutën e 30’ sulmuesi shqiptar pati mundësinë për të dyfishuar rezultatin për ekipin dhe të tijin personal, por penalltinë e dytë e humbi.

Megjithatë pjesa e parë nuk u mbyll me aq, pasi skuadra e shqiptarit fitoi tjetër penallti, që u ekzekutua nga Seferi në minutën e 45+1’, duke realizuar golin e dytë. Për Seferin ishte goli numër 11-të në elitën ukrainase.

Ndërsa dy minuta më pas ish-sulmuesi i Tiranës u bë sërish protagonist, duke asistuar Felipe Rodrigues dhe duke e çuar rezultatin momental në 3-1.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...