Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Serbët me paranoja: Na mallkuan shtrigat shqiptare, u paguan nga 10 mln $

Në Serbi e kanë të vështirë ta pranojnë humbjen ndaj Zvicrës dhe eliminimin nga Kupa e Botës. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka festuan sërish ndaj kombëtares serbe, njësoj si në Rusi 2018.

Në Beograd prisnin “hakmarrjen”, por duhet të presin edhe katër vite të tjera për ta provuar përsëri. Në një emision televiziv në Serbi e kanë tepruar me konspiracionin në lidhje me disfatën 3-2 ndaj helvetëve.

Një nga të ftuarit bëri deklaratën e bujshme dhe të çmendur njëkohësisht duke theksuar se zviceranët paguan shtriga për të mallkuar lojtarët e kombëtares serbe.

Zvicra pagoi dy shtriga shqiptare dhe disa afrikane për të mallkuar futbollistët tanë. Secila prej tyre u pagua nga 10 milionë dollarë!

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...