Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ “Seriozisht e ke?!”, Kumbulla “shpërthen” ndaj arbitrit Fabbri

Marash Kumbulla shijoi golin e parë sezonal të enjten e kaluar. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, vulosi triumfin 2-0 të Romës përballë Real Sociedad. 23-vjeçari shënoi me kokë në takimin e parë të raundit të 1/8-ve në Europa League.

Por në duelin e çmendur ndaj Sassuolos në kampionatin italian, Kumbulla humbi durimin, goditi me shkelm Berardin (45+3’) dhe la Romën me dhjetë lojtarë.

Njëkohësisht shkaktoi edhe penallti, ndërkohë që ndeshja përfundoi 3-4 për Sassuolon. Lojtari shqiptar ra pre e provokimit të kundërshtarit, ndaj të cilit reagoi në të njëjtën mënyrë.

LEXO EDHE:

Ai më goditi i pari me shkelm dhe ti më tregon mua kartonin e kuq?!”, iu hakërrye Kumbulla arbitrit Fabbri sipas raportimeve të medieve pranë verdhekuqve.

Lojtari i Kombëtares pritet të pezullohet me dy ndeshje për veprimin e kryer në “Olimpico”, ndërkohë që Roma humbi pikë të rëndësishme për objektivin Champions League.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...