Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Sevilla merr pikët e para, një belg e largon nga vendi i fundit

Sevilla gjen pikët e para dhe fitoren e parë në sezonin 2023/2024 në La Liga. Skuadra andaluziane ndodhej në krizë pas tri humbjeve, por sot ia doli të festonte falë triumfit 1-0 me Las Palmas.

Një sukses i vështirë për djemtë e Jose Luis Mendilibar, të cilët ia dolën të thyenin mbrojtjen mike në minutën e 71’. Ndërkohë që tri minuta më parë VAR-i anuloi golin e marokenit En Nesyri.

Lexoni edhe:

Belgu Dodi Lukebakio, i cili erdhi nga stoli, shënoi golin e fitores për Sevillan, që për herë të fundit në “Sanchez Pizjuan” kishte marrë pikët maksimale në 4 maj përballë Espanyolit (3-2).

 

Vendasit ishin me fat në minutat e fundit, me Las Palmas që humbi dy mundësi të pastra. Sevilla rikthehet në fushë në mesjavë. Kundër Lensit në shtëpi, për duelin e parë të fazës së grupeve në Champions League.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...