Bundesliga

VIDEO/ Sezon i ri, Bayern i vjetër! Kampionët “luajnë tenis” në Frankfurt

Bayern Munchen nuk ka rivalë në Bundesligë. Kampionët dhe rekordmenët e futbollit gjerman iu dhanë një sinjal të qartë kundërshtarëve me nisjen perfekte të sezonit 2022/2023.

Skuadra e Julian Nagelsmann fitoi me rezultat tenistik në fushën e Eintracht Frankfurt. Dueli hapës i sezonit të ri në Gjermani përfundoi 1-6 për Bayernin, që dominoi dhe meritoi suksesin e thellë.

 

Skuadrës mike i mjaftoi gjysmë ore lojë për të shënuar tre herë me Joshua Kimmich, Benjamin Pavard dhe Sadio Mane, i cili gjeti golin e parë në Bundesliga.

 

Tmerri për Eintrachtit në pjesën e parë nuk kishte mbaruar, pasi Jamal Musiala dhe Serge Gnabry realizuan pas asisteve të Thomas Muller, duke e dërguar rezultatin 0-5!

 

Goli i nderit për ekipin vendas erdhi pas një gafe të Manuel Neuer (64’), që u shfrytëzua nga francezi Randal Kolo Muani, ndërkohë që shtata minuta përpara fundit, Musiala gjeti golin e dytë personal dhe të gjashtin për ekipin bavarez.

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency