Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ “Sezon i ri, zakon i vjetër”, Real Madrid triumfon në transfertën e Bilbao-s

Real Madrid merr pikët e plota në takimin e parë të La Liga, në transfertë ndaj Athletic Bilbao.

Në sfidën që rezultoi shumë e luftuar, ekipi i Ancelotti-t mori avantazhin në minutën e 28’ me Rodrygo-n.

Lexo edhe: 

Vetëm tetë minuta më pas, Bellingham, i cili e kishte këtë ndeshjen debutuese në La Liga realizoi një perlë, duke dyfishuar avantazhin e “Los Blancos”.

Në pjesën e dytë, rastet për të shënuar ishin të shumtë nga të dyja skuadrat, megjithatë takimi u mbyll me rezultatin 0-2.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...