Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

VIDEO/ Shanë Messin, plas sherri mes tifozëve argjentinas dhe meksikanë

Nuk janë takuar ende, do të përballen këtë të shtunë, por sfida ka nisur. Nuk është diçka e re që mes dy kombëtareve, asaj meksikane dhe argjentinase, dhe dy tifozerive nuk është se ka ndonjë marrdhënie idilike, dhe këtë e kanë provuar edhe në Katar.

Një kor i tifozëve meksikanë që po shanin Leo Messin, ka bërë të nisin një seri zënkash që pak nga pak u transformuan në përplasje të vërteta në rrugë. Trazira që u vunë nën kontroll nga forcat e rendit, që ndërhynë menjëherë.

Siç pasqyrojnë edhe filmime dhe foto të ndryshme të shfaqura në rrjetet sociale, të plagosurit nuk janë pak. Të dyja kombëtaret e kanë nisur Botërorin me frena dore, dhe të shtunën sfida mes tyre është një nga ato për brenda apo jashtë kompeticionit, me Argjentinën që rrezikon më tepër.

Tensioni është prezent, por ndërkohë tifozët argjentinas e kanë bërë të qartë se nuk lejojnë t’u shash Messin, kapitenin e kombëtares albiceleste dhe idhullin e madh të tyre. Argjentinë-Meksikë, do luhet të shtunën e 26 nëntorit (20:00).

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...